
1 / 4
SurlyType: Fat Bike




Surly Wednesday Bike - 26", Steel, Key Lime Sneeze
$1,849.00
Low Stock
This bike ships to you for $100!
Secure checkout•Returns accepted within 30 days
Description
The Wednesday is Surly's all-terrain fat bike. The frame features trail-ready geometry 4.6" of tire clearance provides lots of cargo carrying capabilities and is paired with a 100mm suspension-corrected fork.
Tech Specs
| Rear Axle | 12mm Thru x 177mm |
| TT (Effective) | 570 |
| Brake Type | Disc |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm |
| Color | Key Lime Sneeze |
| Mfg Size | X-Small |
| Platform | Wednesday |
| Wheel Size | 26" Fat |
| Defined Color | Green |




