
1 / 4
SurlyType: Fat Bike




Surly Ice Cream Truck Fat Bike - 26", Steel, Safety Mask Blue
$2,349.00
This bike ships to you for $100!
Secure checkout•Returns accepted within 30 days
Description
Ice Cream Truck solves the problem of having to choose between a fat bike and a trail bike. It boasts a symmetric 190mm-spaced Chromoly frame suspension-corrected 150mm-spaced fork and sporty trail-oriented geometry. Supported by massive 4.8" tires it’s ready to deftly tackle nearly any terrain.
Tech Specs
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| TT (Effective) | 585 |
| Brake Type | Disc |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm |
| Color | Safety Mask Blue |
| Mfg Size | Small |
| Platform | Ice Cream Truck |
| Wheel Size | 26" Fat |
| Defined Color | Blue |




