
Stans No TubesType: Front Wheel




Stan's Flow MK4 Front Wheel - 15 x 110mm, 6-Bolt, Black
SAVE 20%
$257.00$320.00
Low Stock
Secure checkout•Returns accepted within 30 days
Description
The Flow MK4 wheelset lets you do more. Corner harder send it further and carry more speed through any section of trail. Today's Flow MK4 gives you the control you need to push boundaries.
Tech Specs
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Product Identifiers
| Brand | Stans No Tubes |
| Type | Front Wheel |
| SKU | H041847-05-29 |
| UPC | 847746059912 |
| MPN | DWF490001 |




