
1 / 2
Stans No TubesType: Front Wheel




Stan's Flow EX3 Front Wheel - 27.5 15 x 110mm 6-Bolt Black
$320.00
In Stock
Secure checkout•Returns accepted within 30 days
Description
The Flow EX3 craves high speeds and the most demanding trails and courses. It's designed with increased stiffness without compromising its ride quality and ability to absorb impacts.
Tech Specs
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Product Identifiers
| Brand | Stans No Tubes |
| Type | Front Wheel |
| SKU | H041848-01-275 |
| UPC | 847746060949 |
| MPN | DWE370001 |




